Květ života

13.02.2020

Co vůbec květ života je?

,,Kdysi veškerý život v univerzu znal Květ života jako vzorec stvoření - geometrický tvar, který nás přivádí do fyzického bytí a vyvádí z něj. Pak jsme z velmi vysokého stavu vědomí upadli do temnoty a zapomněli na to, kým jsme byli..."  

                                                                                           Drunvalo Melchizedek

Jedná se o symbol života a léčivé energie. Symbol květu života je v četných kulturách po celém světě uctíván a považován za posvátný. Často označován jako prvotní jazyk Univerza, zdroj všech jazyků, čistý tvar s čistými proporcemi.  Proč tomu tak je? Protože právě tento symbol poukazuje na to, že všechny věci pochází z jednoho (tzv. Zdroje) a že jsou vzájemně propojeny. Střed květu života vybízí k propojení a sjednocení srdce, mysli a duše. Tento symbol vychází z posvátné geometrie a zachycuje tedy stvoření veškeré existence, podstatu samotného života. Květ života je označován za symbol obsahující veškerou geometrii života. Člověk potřebuje otevřenou mysl a nekonečnou pokoru s cílem odhalit jeho prastará tajemství.

Květ života představuje cyklus tzv. ovocného stromu od plodu k semenu a zpět ke stromu v pěti fázích. Ve středu Květu života je propojeno 7 kruhů, které tvoří obraz zvaný Semeno života.

"Flower of Life" Kresby Leonarda da Vinciho (celým jménem - Leonardo di ser Piero da Vinci) mezi léty 1478 a 1519:


Toto je obrázek jedné z kreseb geometrických struktur Leonarda da Vinciho souvisejících s ornamentální strukturou, která se dnes jmenuje "květ života".

Co symbol květu života přináší?

Tak jako každý symbol má svůj význam, svou moc, tak i u symbolu květu života tomu není jinak. Spojuje nás s posvátnou esencí života, léčí tělo, ale i duši a pomáhá při napojení se na božskou sílu. Má také své očišťující a harmonizační účinky, ale je také silným vibračním nosičem, který pomáhá k vyčištění od negativních vlivů a energií a touto svou vlastností přináší klid a uvolnění.

Květ života například v podobě talismanu: léčí tělo i duši, harmonizuje, dodává energii, pomáhá napojit se na božskou sílu, vesmírné světlo.