SUPERLEKCE - uvědomit si, co v životě nechci!

23.02.2020

Každý z nas si občas pokládá otázky Proč...

Proč se mi tohle děje? Proč nemůžu mít po čem toužím? Proč se mi tyto situace neustále opakují? Proč.. Proč...Proč?

Pokládáme si otázky, na které bychom rádi našli odpovědi. Nehledáme ale pouze odpovědi, my dokonce očekáváme průzračně jasná řešení.

Možná důvodem, proč se nám určité životní lekce dějí je právě to, kdy nám život nahrává obrazy k tomu, abychom poznali sami sebe. V životě totiž neexistuje pouze pozivitní vymezení člověka, ale také to negativní, kdy jde primárně o to přijmout vlastní stíny a negativa ... umět si nastavit vnitřní hranice, poslechnout sama sebe, umět se vymezit a dokázat říct NE! Dokázat přijmout sebe sama ve všech aspektech a umět poznat, co v životě nechci. Náročné životní lekce a situace nás pouze blíže přibližují k poznání sebe sama! Každý máme jinou životní cestu, jsme odlišnou lidskou bytostí a přesto je náš cíl tak stejný. Každý toužíme najít spojení sami se sebou a žít tak život v souladu s vnitřním světem.

NE ..je jedním slovem a pouze dvěmi písmeny ve světě plném slovíček, i přesto jsou tato dvě písmena jasná, srozumitelná a všeříkající. Je to právě NE, které nám může pomoci změnit život... ale je také mocnou zbraní, která může ublížit nejen druhým ale i nám samotným a to i v případě, že je nevyslovíme (tzv. zatneme zuby) a mlčíme. Někdy je pravě ticho tím, co nám může zabíjet vnitřní hlas. Proto prosím nezrazujte sebe sama... 

Ciťte a buďte sami s sebou i za cenu toho, že se to někomu jinému nemusí líbit (a věřte, že nebude) ten komu se to líbit nebude, možná váš život opustí, ale Vy neopustíte, nezradíte a neztratíte sami sebe!

Umění říct NE, znamená poznat líp sám sebe a stanovit si své hranice, které ovšem musí korespondovat s vaším vnitřním já!

Pokud procházíte nějakým težkým životním obdobím ,zkuste se právě teď, rozpomenout na situaci, která vás trápí... moment, kdy jste se nezachovali, jak jste cítili. Moment, kdy jste zradili své vnitřní přesvědčení. Rozpomeňte se na tu tíži na hrudníku, pachuť v ústech a neklidnou mysl...

Máte tento moment?

Zhluboka se nadechněte ..přijměte situaci, jako kdyby se právě děla a uvědomte si, co se Vám nelíbí a zachovejte se přesně podle toho, jak to cítíte. V souladu se svým vnitřním přesvědčením. V tuto chvíli Vás nikdo nesoudí, sami jste svým vlastním soudcem a je důležité obstát sám před sebou. Nechte odejít vše, co Vás tížilo a za celou situaci poděkujte, protože právě jste dokázali prozřít v těžko uchopitelné situaci ... a Vaší odměnou a zároveň darem je uvědomění sí, co v životě nechcete!

Buďte vděčný za to, že Vám tato situace do života přišla a o krůček blíž jste dokázali vymezit sebe sama ... jste o krůček blíž k tomu se neztratit a krůček blíž k Vašemu pevnému bodu uvnitř. Při důležitých záležitostech vlastního života, při Vašich vnitřních zkouškách Vám ostatní nemají co dát. Je tedy nutné naučit se naslouchat vlastnímu nitru, svému tichému dialogu, hlasu svého srdce.

Největší tma je vždy před rozbřeskem. Vyjasnění přijde samo!