Centrumzdravi

3. KOSMETICKÉ OKÉNKO

Téma: Ochrana pleti UVA/UVB

Kůže je NEJVĚTŠÍM ORGÁNEM lidského těla:

Z toho důvodu je podstatné sledovat, co se nám náš největší orgán svým vzhledem, tonusem a různými projevy, snaží říct. Každý jsme jiný, nejen dle tónu zabarvení pleti, ale také dle aktuálního či genetického stavu atd.

Dnes (s přibývajícím sluníčkem aktuální téma) se zaměříme na ochranu pleti dle UVA/UVB záření.

POZOR! 

UVA záření v kombinaci se snižující se kvalitou ovzduší (znečištěním) je faktor, kterému je pleť vystavena takřka neustále.Tyto zmíněné faktory pleť z dlouhodobého hlediska poškozují (stárnutí pleti, rakovina kůže, a jiné nežádoucí projevy).

UVB záření je cca 100x intenzivnější v červenci oproti prosinci. Dochází ke spáleninám, začervenáním, skvrnám, PIGMENTACI/DEPIGMENTACI, které trápí vysoké procento žen. Pleť je nutné chránit CELOROČNĚ!

JAK PLEŤ CHRÁNIT?

  • UJISTĚTE SE, že vaše kosmetické produkty vaši pleť chrání jak před UVA tak i UVB zářením
  • Denní OCHRANA OBSAHUJE MINIMÁLNĚ SPF 25 (hranice garance základní ochrany)
  • Denní krém by měl být účinný v boji proti fotostárnutí, které je způsobené právě UVA zářením
  • MYSLETE NA to, že POŠKOZENÍ vlivem UV (UVA/UVB) je zodpovědné za cca 80% předčasného stárnutí pleti! Děláte to pro SEBE =)

Jak svou pleť chráním já? 
 Phyris UV Add On SPF50 - Pleťové sérum s lehkou konzistencí UV ADD ON - Inteligentní ochrana před UVA a UVB slunečním zářením s faktorem 50. UV ADD ON je ideálním řešením pro každého, kdo má raději lehkou konzistenci v kombinaci s jednoduchou aplikací. Zajišťuje vysokou úroveň ochrany před slunečním zářením.

Doufám, že Vám KOSMETICKÉ OKÉNKO přineslo užitečné informace!

S přáním krásného dne

Mgr. Kristýna Sabolová, MBA🌸

Centrum zdraví - květ života s.r.o. založeno v roce 2000 Cookies