Centrumzdravi

1. KOSMETICKÉ OKÉNKO

Téma: MICELÁRNÍ VODY

PROČ NEJSEM ZASTÁNCEM UŽÍVÁNÍ MICELÁRNÍCH VOD?

Micelární vody  - nejen dle všudypřítomných reklam - ,,zaručují" vyčištění pleti do ,,čista" (a to bohužel doslova). Když se nadtím logicky zamyslíme, co asi tedy musí tyto produkty obsahovat za chemii, když tato na první pohled nezávadná, bezbarvá kapalina bez námahy odlíčí například voděodolnou řasenku. Proto pro všechny uživatelky/uživatele micelárních vod doporučiji, abyste si dohledali NA CO (za jakým účelem) byly micelární vody vyrobeny!

Obličej je zapotřebí čistit 2x denně  !!!ALE POZOR!!! ŠETRNĚ!!! 

PROČ ŠETRNĚ? 

Nesprávným čištěním můžete své pleti naopak uškodit. Dochází k narušení přirozeného kožního filmu pleti (který slouží jako ochrana) vysoušení, zvýšené citlivosti a dále dochází ke ztenčování pokožky a díky tomu může Vaše pleť reagovat jedním z obranných faktorů:

1. ZTRÁTOU PŘIROZENÉ BARVY POKOŽKY

2. UCPÁVÁNÍ PÓRŮ

3. VYRÁŽKY, EKZÉMY, LIŠEJE, ŠUPINKY

4. ZAČERVENÁNÍ PLETI, ROZŠÍŘENÉ ŽILKY

5. ALERGIE NA KOSMETIKU (KTEROU POUŽÍVATE DÉLE)

6.  ZAPÁLENÍ PLETI

7. ZVÝŠENOU CITLIVOST PLETI

8. VYSOUŠENÍ PLETI (PŘEDČASNÉ STÁRNUTÍ)

9. SUCHÁ PLEŤ SE SKLONY K AKNÉ (ANO OPRAVDU I TO SE DĚJĚ)

ATD.

KDY JE MICELÁRNÍ VODU VHODNÉ POUŽÍT?

Jsem názoru, že ideálním stavem je micelární vodu nepoužívat, ale jsou momenty, kdy i Vaše pleť ocení odlíčení alespoň nějaké, než žádné. Těmito případy myslím například návrat v ranních hodinách po večírku. Dalším případem může být také dovolená v tropických oblastech, kdy pleť produkuje více mazu a nečistot než tomu bývá obvykle. Ale vždy prosím dbejte na to, abyste po nanesení a odlíčení opravdu obličej omyli a dočistili právě od micelární vody!

CO POUŽÍVÁM PRO SVÉ KLIENTKY PŘI OŠETŘENÍ?

Záleží na typu pleti, ale v rámci odlíčení pleti nejčastěji volím mezi PHYRIS - MILKY CLEANSER a PHYRIS - INTELIGEL (pro citlivé oči Eye Make Up Remover Gel). Na dočištění pleti pak vybírám mezi PHYRIS - HYDROTONIC a PHYRIS - MILKY TONIC. Jedná se vždy o šetrné a jemné produkty pro pleť!!!

Doufám, že Vám KOSMETICKÉ OKÉNKO přineslo užitečné informace!

S přáním krásného dne

Mgr. Kristýna Sabolová, MBA🌸


Centrum zdraví - květ života s.r.o. založeno v roce 2000 Cookies