Centrumzdravi

4. KOSMETICKÉ OKÉNKO

Téma: jak se starat o svou pleť


1) KVALITNÍ DOMÁCÍ PÉČE - Správné čištění pleti či odličování (pokud se líčíte) - tomuto tématu bude věnované do budoucna jedno KOSMETICKÉ OKÉNKO.

2) OPLACHOVAT PŘÍPRAVKY, KTERÉ NA PLETI NEMAJÍ ZŮSTÁVAT - Týká se hlavně při odličování !

3) PŘEHNANĚ NEVYSUŠOVAT PLEŤ - K vysoušení dopomáhají nevhodně zvolené odličovače. Je důležité vybrat vhodný typ odličování, dle typu a stavu naši pleti. 

Příklad: Po očištění své pleti cítím pnutí a stahující pocit mé pokožky = suší typ pleti. V takovém případě není vhodné používat v odličujících bázích například micely či alkohol. Struktura odličovače, který bude této pleti vyhovovat: bude buď ČISTÍCÍ MLÉKO či PĚNA.

4) DOSTATEČNĚ HYDRATOVAT PLEŤ - Pít dostatečné množství tekutin. Hydratovat pleť ve vhodném ročním období! (NIKOLI PŘES ZIMU!!!!!)

5) ODSTRANIT NEGATIVNÍ NÁVIKY - správná hygienická rutina (například používat jiný ručník na obličej než na celé tělo), přílišné sahání si na obličej, atd.

6) PRAVIDELNÁ PROFESIONÁLNÍ KOSMETICKÁ OŠETŘENÍ - k obnově kožních buněk dochází přibližně po měsíci. Proto je ideální navštěvovat profesionální kosmetické salóny po cca 4týdnech.

7) OMEZIT STRESOGENNÍ FAKTORY - Stres je jedním z faktorů, který negativně ovlivňuje nejen naše zdraví ale i pleť. Stres způsobuje předčasné stárnutí, ale často i zhoršený stav pleti (často souvisí i s problémy typu: akné, vyrážky atd.)

6) ÚPRAVA STRAVY - U některých problémlů pleti může být spouštěčem nevhodná strava či intolerance na některé produkty, či jejich kombinaci. Může se jednat o koření, mléko, přemíru cukru či laktozy ve stravě atd.


Doufám, že Vám KOSMETICKÉ OKÉNKO přineslo užitečné informace!

S přáním krásného dne

                     Mgr. Kristýna Sabolová, MBA🌸 


Centrum zdraví - květ života s.r.o. založeno v roce 2000 Cookies